Poznávací, literární, fotografická, výtvarná

I letos jsme pro vás ve čtvrtém čísle Cykloturistiky připravili velkou letní soutěž. Podařilo se nám domluvit poměrně pěkné ceny, které čekají právě na vás. Tentokrát jsme soutěž rozdělili do tří částí. Poznávací, kde si může každý ověřit, jak pečlivě četl poslední čísla Cykloturistiky a může se vrátit k zajímavým článkům a místům v přechozích vydáních. Druhá část bude literární, kde nám jak vy, tak vaše děti můžete napsat o svých zážitcích z letošního léta, nebo z let minulých, na téma nejsilnější zážitek z cyklovýletu. Fotograficko/kreslířská, kdy kategorie pro dospělé je fotografická a kresby jsou určeny vašim dětem na stejné téma – nejsilnější zážitek z cyklovýletu.

 

Podmínky soutěže

Poznávací část:

Do slosování o brašny Art. 503 (brašna do rámu malá) 309 Kč, Art. 520 (brašna na rám s kapsou pro mobil) 409 Kč, Art. 501 (brašna pod sedlo) 319 Kč, Art. 445 (brašna na řídítka vč. QF držáku) 979 Kč v celkové hodnotě 2016 Kč, které věnovala společnost Sport Arsenal, brýle Shimano Technium za 1990 Kč, PRO kompaktní multifunkční nářadí s 13 funkcemi za 1730 Kč, Elite košík Cannibal XC SKIN 21′ černý matný za 349 Kč, Elite láhev FLY MTB 21′ černá 550 ml za 180 Kč, které věnovala firma Paul Lange Ostrava v celkové ceně 4249 Kč, o peněženku/pouzdro pro telefony, klíče, kreditní karty a další cennosti, ale i náhradní duše od značky Café du Cycliste z produkce Veloklasiku v hodnotě 760 Kč, dále o

dva Cykloatlasy Česko a dva Cykloatlasy Slovensko v hodnotě 1796 Kč od vydavatelství SHOCart, pět multifunkčních šátků z kolekce Cykloturistika v hodnotě 790 Kč budou zařazeni ti, kteří odpoví správně alespoň 12 otázek.

 

Fotografická

Zachyťte zajímavý okamžik spojený s výletem na kole. Důležitý je příběh, který se kolem něj udál. Budeme však hodnotit i fotografickou kvalitu. Není ale důležité být profifotograf, důležitý je příběh, který nám chcete sdělit. K příběhu prosím napište komentář o třech čtyřech větách. Posílejte max. 2 fotografie v tiskové kvalitě. Budou vybráni tři výherci a obdarováni cyklistickými dresy Kilpi Corridor pro pány i dámy. (V případě vyčerpání zásob bude zvolena jiná alternativa dresu.)

 Výtvarná

Pokud byly vaše děti s vámi na cyklovýletě, určitě mají svoje specifické zážitky. Jistě je vidí svýma očima. Nechte je namalovat či nakreslit jejich pohled na příhodu, zážitek, celý výlet. Nechť samy připojí (nebo jim pomozte připojit) pár osvětlujících slov.

Budou vybráni tři výherci a obdarováni knihou Příručka pro začínající dobrodruhy, mapy a orientace, táboření, uzly, nebezpečí a stavy nouze od autora Bear Grylls z nakladatelství Picolo, každá v hodnotě 300 Kč.

Literární

V této části budou dvě kategorie, pro děti a pro dospělé. Téma je stejné jako pro fotografickou a literární soutěž – nejsilnější zážitek z vašeho cyklovýletu, cyklodovolené. Prosím, vyberte ten nejzajímavější příběh, příhodu, událost, okamžik, atmosféru a popište ho. Příspěvek je omezen na 5000 znaků včetně mezer. Nepište nám dlouhé eseje, jen základ příběhu. Děti klidně mohou přidat i nějakou kresbu, pokud budou chtít.

Budou vybráni tři výherci z řad dospělých, kteří získají řídítkové brašny Ortlieb Ultimate Six High Visibility včetně držáku, každá v ceně 3090 Kč. Stejně tak budou obdarovány tři děti, které získají dětské i juniorské cyklistické dresy Kilpi Corridor-JG v týmových barvách. (V případě vyčerpání zásob bude zvolena jiná alternativa dresu.) Výherci se mohou stát externími redaktory časopisu Cykloturistika. Vítáme i mladé nadějné autory. Inspirací mohou být tři navazující příběhy Josefa Sázavského, které jsme uveřejnili v č. 1 – 3.

Vaše odpovědi z poznávací části očíslované (pokud některou nevíte, proškrtněte), literární, fotografické i výtvarné zasílejte do 20. září 2021 e-mailem na chrpova@chrpova.cz nebo poštou na adresu Vítězslava Chrpová, Plukovníka Petroviče 219, Dobříš, 26301. Na obálku nebo do předmětu e-mailové pošty připište „soutěž o ceny“. Pozor, nezapomeňte uvést své jméno a poštovní adresu, hlavně v e-mailových zprávách. Vítěze a výherce zveřejníme v č. 62021.

Otázky k poznávací části

 1. Jak se jmenuje trasa na Novém Zélandu, která spojuje nejsevernější bod Cape Reinga s nejjižněji položeným místem Bluff, měří tři tisíce kilometrů a každé dva roky se po ní jezdí závod pro širokou veřejnost?
 2. Odkud kam vedla celá trasa malého Josefa a jeho rodiny?
 3. Která z rozhleden uvedených v č. 1–3 se jmenuje po české a polské královně?
 4. Co to jsou onseny?
 5. Kde se nachází průsečík 51. rovnoběžky s 15. poledníkem?
 6. Jak se nazývá projekt k poznávání vrcholů po celém Česku a Slovensku?
 7. Jak se jmenovala krasojezdkyně, která získala nejvíce úspěchů v Československu v 70. letech 20. stol.?
 8. Jaký přídomek si získal dub v obci Víska, který v roce 2010 zachránil mnoho domů od povodně?
 9. Jaký je název vaku, jejž vymyslel Čech pocházející z Kožichovic u Třebíče a který je lehčí variantou spacáku?
 10. Jak se jmenoval původně jeden ostrov, který byl rozdělen průplavem na Cres a Lošinj?
 11. Jak se jmenoval maďarský cestovatel, který se stal zakladatelem poznání o Tibetu a je autorem prvního tibetsko-anglického slovníku?
 12. Jmenujte tři nejhlavnější vrcholy Českého lesa, na kterých jsou dvě přístupné a jedna nepřístupná rozhledna.
 13. Jak se původně jmenovala zaniklá obec Lučina?
 14. Proč se stojáčky dívek na chodském kroji vyšívají černou nití?
 15. Jak se nazývají malebné vrcholky vhodné pro cykloturistiku nedaleko městečka Abano Terme?