Potěšení na mé straně

text Slávka Chrpová

foto Alexej Taukachou

V ruce držíte další číslo časopisu Cykloturistika. A z toho mám netušenou radost. Těch drobných překážek, které se stavěly do přípravy tohoto vydání, bylo poměrně dost. Nemoc autorů, fotografa, osobnosti k rozhovoru, nedodání výrobků na test atd. A tak články, které tam podle mého původního plánu měly být, budou zařazeny později. Ale připravili jsme jiné a v některém případě i hodnotnější. Skladba čísla tři je nakonec velice pestrá a já doufám, že si v něm najdete podněty a inspiraci i vy.

Mám také radost, že se mi do aktuálního čísla podařilo domluvit spolupráci s více partnery, kterým nesmírně děkuji. Představí vám kola, výrobky a produkty svých značek. Nepřehlížejte je, nebuďte slepí k informacím, které vám chtějí sdělit. I reklama je důležitá a zatím jsme nenašli model financování časopisu, který by bez ní mohl existovat. Navíc všechno to jsou výrobky kvalitní od prověřených firem.

Spousta z vás si chce třeba koupit nové kolo. Jsem proto šťastná, že se mi podařilo získat do testu dva diametrálně odlišné modely, které celý měsíc prověřoval kolega Petr Štěpánek. Meridu Silex 700, obojživelný gravelbike vhodný na jakoukoli cestu s možností připevnění zavazadel, a expediční trekingové kolo Riverside Touring 900 s dynamem v předním náboji, které vás doveze třeba až na kraj světa.

S velkým nadšením jsem přijala informaci, že se fotograf a filmař Petr Jan Juračka rozhodl ke spolupráci s Cykloturistikou. Osvětlí vám, jaké jsou novinky ve fotografické technice – jak, proč a s čím fotí při putování na kole právě on. Sezona se začíná rozjíždět a třeba máte v hledáčku zakoupení nějakého nového fotoaparátu či kamery, se kterými byste chtěli zachytit a uchovat své nebo rodinné zážitky z cest. Jeho rady se vám proto budou hodit.

Já vám zase dám tip na cestu pro letošní léto, jak už jsem ostatně slíbila v minulém čísle. V Julských Alpách vznikla nová trasa kolem celých hor. Pokud sem zavítáte, provede vás sedm etap Juliana Bike Trail údolím tří tyrkysových řek Sávy Bohinjky, Sávy Dolinky a Soči a na mnoha planinách se rozhlédnete po dvou a půl tisícových štítech. Autoři si dali práci a vyznačili trasu v délce 290 kilometrů přes známá sedla neznámými vojenskými cestami.

A co mě potěšilo nejvíce? Po dvou letech jsme se opět mohli potkat na veletrhu For Bikes v pražských Letňanech. I přes pěkné počasí, které mnohé z vás vylákalo místo k branám veletržních hal do přírody, se na stánku stavil početný zástup vás čtenářů a našich fandů. Mnozí z vás píšou podněty, hezká vyjádření na podporu časopisu, ale osobní setkání a přímá zpětná vazba jsou nenahraditelné. Vaše úsměvy, milá slova, ocenění práce celého týmu redaktorů – to mi v náročných chvílích dodává energii posunovat časopis dál. Stejně hezký pocit jsem měla i na festivalu Cyklocestování v Hradci Králové, kde jste se někteří také stavili. Moc vám děkuji. S dalšími z vás se potkám třeba na nějaké jiné akci konané během této cyklistické sezony. Potěšení bude na mé straně.

 

Krásné jaro přeje Slávka Chrpová