O partnerství a obětech

 

Milí čtenáři,

držíte teď v ruce časopis, který mohl být vydán jen díky vám samotným. Prokázali jste, že jste odvážní, když jste si objednali časopis, o kterém nebylo jisté, jestli bude vydán. Přesto jste nastavili ruce a vytvořili záchrannou plošinu, abych já i náš tým mohli skočit ten pomyslný pád důvěry. Byla jsem si jistá, že určitě nějaké ruce na podporu přijdou, jen jsem nevěděla, jak dlouhá bude jejich řada. Věřte, že každý podzimní den jsem netrpělivě sledovala objednávky a doslova hypnotizovala prodejní systém. Bylo to poměrně napjaté až do konce roku. Ale podařilo se. Vaše reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Někteří jste psali, že oznámení o pokračování Cykloturistiky byla první skvělá zpráva letošního roku a že už se nemůžete dočkat vydání. Psali jste nám také různé postřehy, podněty, názory. Stali jste se nejen předplatiteli, ale současně i partnery, se kterými se těšíme, že nadále budeme tvořit časopis. Některé z vašich námětů jsme už zařadili, další se objeví v následujících číslech. Máme tu početnou skupinu bikepackerů, a tak nejen jim jsme připravili novou rubriku Letem bikepacking světem. A už dlouho jste si říkali o technické rady, jak se správně starat o svého oře. Anatomie selhání je stránka, kde vám vysvětlíme příčiny těch nejčastějších poškození části kol, a jak si počínat při jejich nápravě. Kolo je přeci také pro nás partnerem, na kterém se svobodně můžeme projíždět, na kterém si můžeme třídit myšlenky. O kterého je třeba ale také pečovat.

Jak moc hezky o sebe pečovali manželé Blažkovi na své svatební cestě Japonskem, se dočtete ve velmi milém rozhovoru. Jejich krásný vztah vás jistě nadchne i inspiruje. Z každého jejich úsměvu, z každé jejich odpovědi sálá láska, porozumění, optimismus. A ty potřebujeme v této době nejvíce. Kromě lásky šlo také o oběť, a to bez nadsázky. Michal Blažek jízdu na kole totiž nemá rád. Na třináct měsíců se obětoval jen pro sny své partnerky. Přiznejme si, kdo z nás by tak dlouhou dobu dělal něco, co mu není příjemné?

O obětování se a partnerství můžeme hovořit také v projektu Vrchařských korun, který už osm let bez nároku na odměnu připravuje Adam Hloch pro všechny „véčkaře“ v celkem 27 regionech Česka a Slovenska. Původně soukromou výzvu vyhlásil veřejně a pokusil se do ní zapojit i další cyklisty. Společně se svým parťákem Michalem Horským připravují i další charitativní akce.

Takovou malou oběť musel podstoupit během čtyř měsíců i můj partner. Prací na časopise, organizačních, správních, finančních bylo nepočítaně. Ne vše se vždy dařilo. Ne do všech systémů jsem vplula snadno. A tak, když jsem někdy mezi vplouváním do Shoptetu, WordPressu nebo Microsoftu uvízla na mělčině, byl mi velkou oporou. Byl trpělivý, skvěle se o mě staral a ctil moji práci. Za to mu patří velký a neocenitelný dík. Bez něj, bez odborného a ušlechtilého týmu autorů, bez vás… byste teď první číslo roku 2021 v ruce nedrželi. Těšíme se na vaše další podněty.

Velké Díky a krásnou zimu s hřejivým pocitem, že tradice běží dál

 

Slávka Chrpová