CYKLISTICKÁ BUNDA BBB TRIGUARD  2.0 BBW-451

 

 text a foto Slávka Chrpová

 

Pro stále trvající chladné dny bychom rádi doporučili bundu z nové kolekce Performance značky BBB. Je to už její druhá generace. Trojitý ochránce by vám měl pomoci před chladem, deštěm i větrem. Odtud jeho příznačný název. Na první pohled jsme byli překvapeni, že je bunda velmi lehká, čekali jsme   na zimní ježdění mnohem těžkotonážnější kus. Bunda je vyrobena z 85 % z polyuretanu a z 15 % z elastanu a skládá se ze tří druhů materiálů. První tvoří TriLite tkanina, odolná vůči větru a vodě (20 000 mm/H2O), odvádějící pot z těla (20 000 g/m2/24 H). Ve spodní části zad se zase nachází Thermal prodyšný česaný panel, který najdeme i pod odvětraným křídlem z Trilite tkaniny na plecích. V podpaždí se nacházejí prodyšnější vsadky.

Střih bundy je velice aerodynamický a testerovi perfektně sedl. Celý spodek stabilizuje řezaný pružný lem, který si tester pochvaloval. Nijak se mu při jízdě nehrnul a skvěle seděl a chránil bedra. Na těch jsou tři kapsy, které ale na první pohled nejsou vůbec vidět. Nahoře totiž mají černý lem, jenž úplně splývá se zadním panelem. Kapsy jsou dostatečně hluboké, těžko vám z nich něco vypadne. Pokud však budete chtít mít úplnou jistotu, určitě vás potěší malá kapsička na zip pro drobnosti, ale i na větší mobil, umístěná na prostředním panelu.

Lem rukávů je pružný. Tester měl k dispozici velikost L a s délkou rukávů byl naprosto spokojen. Ale pozor – jeho standardní velikost je M, takže pro zimní ježdění jsme na test volili větší velikost a udělali jsme správně. Bunda opravdu přesně obtahuje postavu, takže pod menší velikost by se první a druhá vrstva nemusely vejít.

U krku je zakončení zipu chráněno perfektní a hlubokou garáží na jezdce, takže žádné odřeniny nehrozí. Střih stojáčku je tak akorát, možná by mohl být o malinko užší, ale to je naprosto individuální. V tuto dobu stejně většinou nepohrdnete šátkem.

Tester zkoušel bundu při teplotách kolem nuly a kolem minus pět stupňů Celsia. Za sucha i v dešti. Bunda je hodně prodyšná a proudění vzduchu při jízdě z kopce ho dost ochlazovalo, při teplotách pod bodem mrazu už to bylo opravdu na hranici i s třemi vrstvami spodního prádla. Takže bychom bundu doporučovali spíše do teplot od 0 do 15 °C. Vodní sloupec je 20 000 mm, což bundu určuje do přeháněk dešťových či sněhových. Sama neonová barva bundu pasuje za šera i za tmy k lepší viditelnosti. Nicméně reflexní je jen malé logo na spodním předním díle, pásky na ramenou ani další loga reflexní nejsou.

Na trhu je bunda k dostání ve velikostech S až XXXL, v neonové a černé barvě za přívětivých 2190 Kč.

 

       

 


plus         padnoucí střih, materiál, prodyšná, lehká, hluboké kapsy s jednou se zipem, garáž na jezdce zipu, za zhoršených podmínek dobře viditelná

minus       málo reflexních ploch