Pohoda – to je to, oč tu běží

Milí čtenáři,

máme za sebou rok, kdy jsem se ujala vydávání časopisu Cykloturistika. S myšlenkami na Cykloturistiku vstávám i uléhám. Je tu stále se mnou. Práce pro časopis je radost i starost, ale beru to jako své poslání. Největším zadostiučiněním a potěchou jsou pro mě vaše reakce, které jsou kladné a povzbuzující. Vyplývá z nich, že na časopis netrpělivě čekáte a že vás baví. A to je přesně to, oč nám jde. Bavit vás tím, co máme všichni rádi – jízdu na kole a s ní spojená témata. Těch je stále dost a dost a rozhodně nám nedocházejí nápady, čím vás obohatit, jaká témata zpracovat. I když celým národem teď rezonovaly volby do Poslanecké sněmovny, politika je to poslední, čím bychom se chtěli na stránkách Cykloturistiky zabývat. Máte jí z jiných médií vrchovatě. Chceme jít cestou pohodového časopisu pro celou rodinu.

Laděná do příjemné atmosféry je i tato Cykloturistika. Když jsem přemýšlela, koho bych oslovila k rozhovoru do čísla šest, chtěla jsem, aby to byl někdo, kdo je optimistický a šíří kolem sebe dobrou náladu. Vytočila jsem číslo na Pavla Kadlíčka. Ačkoliv jsme spolu dělali rozhovor před deseti lety a od té doby si nevolali, vypadalo to, že jsme v něm skončili včera. Z jeho pár slov jsem byla okamžitě nadšena. Věřím, že trochu toho úsměvu, pozitivního přístupu k životu, hravosti, střelenosti přenese i na vás.

V rubrice „Pozvěte nás na výlet“ vás zase autor Jakub Kasl společně s jeho průvodkyní Veronikou Bobkovou pozvou na italskou zmrzlinu do Bavorského lesa. Trochu duchovní pohody vám ze svého putování přinesou po poutní stezce Via Nova Františkové Šesták a Hejtmánek. A když si budete chtít podzimní a posléze i předvánoční atmosféru umocnit ještě více, objednejte si k těmto literárním dezertům lahvinku chutného Chardonnay z vinařství Vladimír Tetur s originální cyklistickou etiketou. Tu můžete věnovat sobě či svým blízkým.

Druhým důležitým pilířem, na kterém je již dlouho postaven časopis, je odbornost. Naši autoři se zabývají historickými, technickými, přírodovědnými, geografickými či zdravotnickými tématy celé roky. Pokud zpracovávají článek, test, recenzi, za svými závěry si stojí, nikde nic neopisují, problematiku studují mnoho dnů či týdnů. Žádné povrchní a často neodborné rady na sociálních sítích ani diskusních fórech je nemůžou nahradit. Tím rozhodně nechci zpochybňovat úlohu těchto médií, jen jsou dobré pro jiné účely. A tak, ať už si budete chtít vybrat brašnu, stojan, pedál, světlo či GPS navigaci, vyrazit podle autorů na domácí či zahraniční výlety, můžete se na naše informace a doporučení spolehnout.

Pokud vy máte nějaká témata, podněty, připomínky, neváhejte mě kontaktovat. Ráda je do programu roku 2022 zařadím. Na příští rok chceme posílit především tipy na trasy a lokality v Česku. Počítáme s minimálně jedním či dvěma speciály z některé z atraktivních domácích destinací. Podobně jako byla letos třetina časopisu věnována Českému lesu. Ale bude toho více, vše se ještě vyjasní během podzimu. Ten je už tady a pro mě i obětavé autory je čas si odpočinout, nabrat síly, připravit nové články. Opět se tu na stránkách našeho milého časopisu sejdeme 14. února. Do té doby se mějte zdravě a pohodově.

Za celý tým autorů Slávka Chrpová